מחזקים את העסקים – מתחמי עבודה בתקופת הקורונה

הקפאת תשלום השכירות, הרצאות בחינם, שמירה על שגרת עבודה וכמובן טישו, כפפות וחומרי חיטוי רבים- אלו רק חלק מהדרכים בהן מתמודדים חללי עבודה משותפים עם המשבר הנוכחי, כדי לאפשר לשוכרים שגרת עבודה נוחה ככל האפשר ועל מנת להקל עליהם עד שנחזור לשגרה.

בעלי עסקים רבים אשר מצאו משרד להשכרה או עמדת אופן ספייס באחד מאותם חללי עבודה משותפים הפזורים ברחבי הארץ, הפסיקו להגיע למשרדים בגלל הנחיות משרד הבריאות, או הפחיתו את ימי העבודה שלהם. על מנת לעזור לבעלי העסקים, חללי עבודה רבים דואגים לשוכרים שלהם ועושים הכל כדי להקל עליהם במהלך התקופה הזאת. במאמר זה ריכזנו חלק ממגוון ההטבות, ההנחות והפעילויות השונות שמציעים חללי עבודה כדי לנסות לשמור על השגרה. כמובן, ישנם עוד מתחמים רבים אשר מציעים פתרונות בצורה פרטנית לשוכריהם.

שותפים לתקופה: ביטול תשלום שכירות במתחם עבודה משותף

חללי עבודה רבים "נתנו כתף" ותמכו בממברים שלהם, מהפחתה ועד הקפאת תשלומים לשוכרים אשר התקופה הלא פשוטה הזו מונעת הגעה למשרדים ולחללי עבודה.
רשת dogether, חלל העבודה פנתרה בתל אביב ומתחם העבודה אסיף פייר קניג בירושלים כבר הודיעו על הקפאת וביטול התשלומים עד החזרה לשגרה שאחרי.
ברשת חללי העבודה Mixer פיתחו שיטה יצירתית במיוחד במטרה לעזור לעסקים שנפגעו באופן משמעותי בעקבות עצירת העבודה. הדבר ייעשה על ידי הקמת קרן מיוחדת שתעביר את כל ההכנסות המתקבלות מחברות פעילות במתחם ועובדות כרגיל. הכספים בקרן יועברו לעסקים שנקלעו למשבר כלכלי, כאשר ההחלטה תופקד בידי ועדה חיצונית ויקבעו קריטריונים אחידים לקבלת הסיוע, אשר יינתן בדמות מענק חד פעמי, כסוג של נטילת חסות של חברות גדולות וצורות נוספות של סיוע.

רשת המתחמים של Powerball הציעו הנחות ואף הקפאת חוזים. כחלק מתהליך החזרה לשגרה המתחם מציע את שירותי הייעוץ הפיננסי של מומחה בהתנהלות פיננסית אל מול רשויות המס והבנקים בענייני הטבות והלוואות שעסקים נזקקים להם

ברשת מתחמי העבודה Booster הודיעו על פריסה של תשלומים לשוכרים אשר מתקשים כלכלית ואף נתנו הנחה של 50% לכל דיירי המתחם.
SOK חלל עבודה בתל אביב מבית SOK העולמית, מציע 50% הנחה ללקוחות חדשים בחודש אפריל. ללקוחות קיימים ניתנת גמישות והנחות בתנאי ההסכם הפעיל.
רשת חללי העבודה PowerBall מציעה הנחות וגמישות בתנאי החוזה ואף הוצע ללקוחות המתחם ייעוץ פיננסי מול הבנקים ורשויות המס, על מנת לסייע להם לקבל את ההטבות והמענקים.
מי שעוד מפגינים גמישות בחזרה לעבודה הם קולקטיב ספייס ברמת גן, אשר הקפיאו את המנויים של כולם מתחילת אפריל ולא ייגבו תשלום נוסף על עזיבת המתחם.

Workies, חלל עבודה בבאר שבע הקפיא את התשלום ואף מאפשר להשאיר את כל הציוד במתחם ללא כל עלות.
חלל העבודה במודיעין M-Dot, הקפיא את התשלומים לכל הלקוחות לחודש אפריל וברוח התקופה יצאו במסלולי השכרת משרדים אישיים לפי שעות וימים.
ברשת מתחמי העבודה, Brain Embassy, ניתנו פתרונות ברוח התקופה לכל הדיירים.
פעילויות קהילתיות ומקצועיות עברו לאונליין. ובמקביל פיתחה הרשת מודל חדש וגמיש המאפשר לעסקים להמשיך לעבוד מהמתחם ומהבית.

על מנת להקל עוד יותר על החזרה המדורגת לשגרה, המתחם מציע מעטפת הטבות עם הנחות משמעותיות עם כיסוי מקצועי ע״י נבחרת יועצים במגוון תחומים, מיעוץ עסקי, כספי, מיתוגי ועד ניהול כ״א ורווחת העובד.

89915130 2595848500698326 2602028283272888320 o

דיירי מתחם ביזנס פלייס בירושלים נהנו גם הם מהנחות מדורגות, ומאפשר לשלם את השכירות בתשלומים.
השוכרים של וורקפולס ברחובות יקבלו פריסת תשלומים לדיירים שמתקשים בתשלום השכירות, ובמקביל מתחם העבודה מציע כרטיסיות משתלמות במיוחד למי שלא יכול לעבוד מהבית מסיבות שונות, אשר כוללות בנק של 20 ימים שניתן לנצל במהלך השנה.

דוחפים קדימה: חללי עבודה שלא נחים לרגע –

בנוסף לפריסת התשלומים וההנחות, בחלל העבודה בוסטר מציעים גם תמיכה טכנית לשוכרים שהחליטו לעבוד מהבית ואיפשרו לעבוד מחדר הישיבות הגדול ללא חיוב נוסף.
ברשת חללי העבודה dogether יזמו מיטאפים לחברי הקהילה באמצעות זום, בנוסף להקפאת התשלומים.

מי שעוד הגדילו לעשות עם תרומה לקהילה הם Workport, שמעבר להצטיידות בציוד מגן כמו כפפות, מסכות ועמדות חיטוי, בחרו לרכוש בערב חג הפסח אלפי פרחים ממשק טירת צבי שנתקעו עם מלאי גדול של פרחים עקב סגירת בורסת הפרחים. הצוות ארז את הזרים, יחד עם ברכה אישית והניח אותם בפתח הדלת של הלקוחות ובני משפחותיהם כדי להפתיע אותם ולשמח אותם בהתמודדות עם התקופה הקשה הזאת. בנוסף, המתחם הציע לחברי הקהילה ערבי ספורט שהועברו ב-ZOOM ללא עלות, עם מדריכי ספורט מהשורה הראשונה.

WeWork תרמה לאיכילוב שטח באחד ממתחמיה לטובת טיפולי עיניים לאוכלוסיה מבוגרת והקצתה מתחם נוסף לטובת מטה התאחדות הסטודנטים לרפואה.

House – חלל עבודה ברמת השרון, סיפק ללקוחותיו את הסביבה האולטימטיבית לעבודה גם בתקופה הזאת, בנוסף להקלות בתשלומים.
כדי להנעים את זמנם של חברי המתחם בבידוד, ארגנו מפגשי נטוורקינג והרצאות מקצועיות ב-ZOOM, בהם נתנו מענה גם לפן הרגשי של ההתמודדות עם התקופה.

רשת מתחמי מרקספייס התאימו את סביבת העבודה למרווחת יותר, המאפשרת עבודה במרחק של 2 מטר מעובד לעובד, כולל חיטוי מתמיד של המשטחים במתחם והתאימו את חדרי הישיבות לישיבות וירטואליות. חברי הקהילה השוכרים ברשת אורבן פלייס נהנים כעת ממתחמים נקיים, אשר שודרגו כדי להתמודד עם המשבר. כמו כן מינו שם חבר צוות האחראי על נושא הקורונה. בנוסף נהנים החברים משלל פעילויות מקוונות, כולל אירוח של אנשי מקצוע שתרמו מניסיונם ועזרו לחברי הרשת.

בנוסף להקלות ולכרטיסיות המוזלות, חברי Workplus רחובות מקבלים אלכוג'ל על דלתות החדרים ומכשיר למדידת חום בכניסה למשרד. ודלתות המתחם נשארות פתוחות במהלך היום.
חברת סטרטאפ אחת נהנתה מחדר ישיבות אשר הוסב לשימושה הבלעדי כדי לעזור לה לפתח מכשירי הנשמה, משימה שהושלמה תוך שבועיים. בנוסף החברים מקבלים עידוד בקבוצת הווטסאפ והפייסבוק של המתחם.

לסיכום, רבים מבין חללי העבודה המשותפים עוזרים באתגר התקופתי שתקף את כולנו  ודואגים ללקוחות עם הטבות, הנחות ושמירה על שגרה תוך שמירת ההנחיות של משרד הבריאות. כל זה כדי לעזור לבעלי העסקים ולפרילנסרים בתקופה הקשה הזאת.