אי קומרס וחללי עבודה – איך זה מתחבר?

ממש כמו שחמאת בוטנים משתלבת נהדר עם ריבה, ששמש משתלבת עם חוף ים וקמין עם כוס יין, כך גם מתחמי עבודה משתלבים נהדר עם תחום ה"אי קומרס". שנסביר? ובכן לצד העובדה שמדובר בשני תחומים שבשנים האחרונות פרצו לחיינו, גם מדובר בשני תחומים שבתקופת הקורונה היוו עבור רבים לא פחות מאשר גלגל הצלה. כיצד זה נוגע אליכם?

נעים להכיר - E-Commerce

אם נתחיל מנקודת ההתחלה, נציין מהו אי קומרס. סה"כ מדובר במסחר אלקטרוני שמתבצע באמצעות אתר שכולל עמודי מוצרים ושמאפשר לסגור עסקה מקוונת. כמו כן, קיימים 3 סוגים עיקריים של אתרי מכירות:

B2C – עסקה שמתבצעת בין עסק (Business) ללקוח פרטי (Client)

B2B – עסקה שמתבצעת בין עסק (Business) לעסק (Business)

C2C – עסקה שמתבצעת בין שני אנשים (Client 2 Cliens)

אי קומרס בחללי עבודה Ecommerce in workingspaces
ישנם חללי עבודה המציעים שירותי אחסון ומשלוח למוצרים

כבר ערכו ביניכם היכרות? מתחמי עבודה משותפים!

עכשיו, כשהמונח "אי קומרס" מובן, נעבור לחדד מהם אותם מתחמי עבודה משותפים. ובכן מדובר במתחמים מעוצבים שבין היתר מציעים מתחמים פתוחים, סגורים ואף משרדים וחדרי ישיבות, כאשר הפלוס הגדול זה שמשלמים מחיר חודשי נמוך וידוע מראש ובתמורה מקבלים סל של שירותים משלימים – כולל מיקום מנצח, עיצוב מרשים, תחזוקה שוטפת, שירותי מזכירה, מטבח מאובזר ועוד אינספור בונוסים משתנים.

כששני קווים משיקים מתנגשים

עתה לאחר שיישרנו קו, נעצור להסביר כיצד שני הדברים מתחברים. ובכן לא מעט אנשים פרטיים גילו את הפוטנציאל הכלכלי להרוויח כסף רב ממכירה מקוונת, כדוגמת חנויות אונליין המציעות תאורה למטבח באינטרנט ואף קיימים לא מעט קורסים בתחום שמלמדים כיצד לפעול מרגע ההתעניינות ועד לרגע המכירה הראשונה.
במקביל, לא מעט עסקים גילו שאין שום צידוק כלכלי להחזיק בחנות פיזית, כזו שמצריכה לשלם ארנונה, חשמל, משכורות לעובדים, שירותי ניקיון וכדומה, אלא עדיף לתחזק אתר עסקי שמאפשר רכישה מקוונת. מכאן שצצו לא מעט אנשים ובעלי עסקים שמבקשים ליהנות מהכנסה דיגיטלית, ועבור שניהם מתחמי עבודה משותפים מציעים מיקום אידאלי להתנהלות. נשמע מעניין? ממשיכים!

דרושה השקעה לצד מתחם ייעודי

חשוב להבין שתחום האי-קומרס בהחלט עשוי להבטיח הכנסה פאסיבית נאה, אך גם חשוב להבין שבשביל להגיע לכך נדרשת לא מעט עבודה והשקעה. יש להשקיע זמן בקורס מקוון, ואין זה רק מספיק להקים אתר עסקי, אלא גם יש לדייק ולקדם אותו, להעניק משוב ללקוחות, לעדכן מוצרים חדשים, להעלות תמונות וכמובן שיש לנהל משלוחים ולנהל מעקב אחר שביעות רצון הלקוחות. מכאן שגם אם לא מתכוונים לשבת על האתר כל היום (או מדי יום), הרי שעדיין יש צורך בפינת עבודה מסודרת, נוחה ומזמינה, ממש כפי שמציעים מתחמי עבודה משותפים.

httpswww.spacenter.co .il וייב וורקספייס VIBE WORKSPACE 8
מתחם העבודה VIBE WORKSPACE בנתניה, מציע גם שירותי מחסן

התבלין הסודי להצלחה - כח מניע

אם נעבור על העובדות, נמצא לא מעט עסקים ואנשים פרטיים ששמו לעצמם מטרה להרוויח יפה מתחום האי קומרס. הם התחילו בקול תרועה, אך סיימו בגב שפוף, פשוט כי לא הייתה להם המוטיבציה הרצויה – לא עבור הקורס ולא עבור תפעול האתר.
פה אנו מבקשים להאיר את אחד מאותם יתרונות מיוחדים של מתחמי עבודה משותפים. מעבר לעובדה שהם לא מחייבים לשלם שכירות למשך שנה שלמה, מציעים עלות נוחה וכוללים שלל תוספות חשובות, הם בעיקר מייצרים אווירה של עשייה.
אי לכך אנשים רבים שבבית לא מצליחים להתמיד, מגלים שבזכות מעבר למתחמי עבודה משותפים ההספק נהיה מאוד משמעותי, ובנוסף הם נהנים מהאווירה שמסביב ואף נעזרים בידע של השוכרים הנוספים.

אתם לא לבד!

לבסוף נסכם שתחום המכירות המקוונות עשוי להיות מאוד רווחי, אך גם מאוד בודד, ופה מתחמי עבודה משותפים מייצרים שילוב אידאלי – חיי קהילה תוססים ומפרים.
אז אם בימים אלו אתם מנסים לחשב מסלול מחדש, אנו רק שמים פה את השילוב הבא: אי קומרס וחללי עבודה!