4 דרכים לעבוד נכון בחלל עבודה משותף

חללי עבודה משותפים נעשו נחלתם של עצמאים, יזמים ובעלי חברות קטנים המחפשים חלל עבודה משותף ונוח בו הם יוכלו לעבוד בנוחות, וזאת במקום לעבוד מהבית, מבתי קפה או לשכור משרד פרטי ולשלם כספים רבים.
כיום ניתן למצוא כמעט בכל עיר מרכזית חללי עבודה משותפים שכאלה וליהנות מכל מה שהם מציעים לעובדי המתחם.

את חללי העבודה המשותפים ניתן לחלק לשניים:

  1. חללי עבודה פתוחים בסגנון אופן ספייס שבהם כולם יושבים ועובדים יחד.
  2. חללי עבודה המציעים משרדים פרטיים סגורים במגוון גדלים לבחירה.

כאשר מדברים על חלל עבודה פתוח בסגנון אופן ספייס, מדברים על אחד הטרנדים המוכרים מאוד בחברות הייטק ומוקדי שירות. למעשה, עובדים יושבים יחד בחלל אחד גדול, כאשר לכל אחד יש את השולחן והעמדה שלו ובה הוא עובד בנוחות. אולם, ישנם יתרונות רבים בחלל פתוח שכזה לצד חסרונות. כך למשל בין היתרונות ניתן למנות מחירים זולים יותר, אפשרות לעבוד בקהילה תוססת ולהתייעץ עם עובדים נוספים ועוד. אך לצד היתרונות ישנם חסרונות שיכולים להיות רעשים, הסחות דעת ועוד. באו נראה כיצד ניתן להתמודד עם הסחות הדעת וכיצד ניתן ליהנות מכל היתרונות על ידי עבודה נכונה. שנתחיל?

עשו לכם משימות בכל יום

ניהול משימות היא בהחלט האתגר של כל בעל עסק, הרי אנו נוחתים לשגרה לאחר סוף השבוע עם מלא משימות הדורשות טיפול מיידי, ולכן עלינו לנהל את המשימות בצורה נכונה.
כך למשל תוכלו בתחילת היום לרשום אתר המשימות החשובות ולתעדף ביניהן, כלומר מהמשימה החשובה לפחות חשובה וכך לשבת ולעבוד ללא הסחות דעת.

למדו לנהל את הזמן שלכם

ניהול זמן הוא אחד הפרמטרים החשובים לעצמאים, שהרי לא משנה אם הנכם עובדים במשרד פרטי או בחלל עבודה משותף, תמיד יהיו הסחות דעת שיכולות לפגוע בשגרת העבודה שלכם.
את ניהול הזמן תוכלו לבצע על ידי הגדרת זמן מסוים לכל משימה, על ידי ניהול זמן באפליקציות ייעודיות, שימת טיימר לסיום כל משימה ועוד.

התגברו על הסחות דעת על ידי שמיעת מוזיקה באוזניות

אנשים עובדים בחלל עבודה אופן ספייס עם אוזניות הם חלק מהנוף במשרדי הייטק רבים, בהם עובדים בחללי אופן ספייס גדולים. את אותו הדבר ניתן לעשות גם בחללי עבודה משותפים, פשוט לרכוש אוזניות ולשמוע מוזיקה מרגיעה, שאגב יכולה לתרום רבות לריכוז שלכם בעבודה.

לנהל את ההפסקות שלכם

קל מאוד ללכת לאיבוד בחלל עבודה משותף, ההוא ליד מזמין אתכם להפסקת קפה או סיגריה, ההוא מגיע להתייעץ איתכם וכך הלאה. ברור שהפסקות הם חלק חיוני בעבודה, שהרי הם מאפשרות לכם לנוח ולצבור כוחות, ולכן הגדירו לעצמכם זמנים מסוימים של הפסקות התרעננות. כך למשל כל שעתיים או שלוש הפסקת התרעננות של 10 דקות וכו'.