משרדים משותפים בתל אביב לעומת משרדים רגילים

כיום קיימים בישראל מעל 250 משרדים משותפים, כאשר רובם מרוכזים באזור המרכז. רבים רואים בחללים אלה הזדמנות ליהנות ממינגלינג מצוין, מחיר פיקס, קהילה תוססת ומגוון שירותים המעניקים להם בית חם ובו כל צורכיהם לניהול שגרת עבודה. אולם, עדין רבים אינם מבינים את ההבדל בין משרדים משותפים בתל אביב או בכל עיר אחרת לעומת משרדים רגילים, ולכן עשינו למענכם סדר וריכזנו את כל היתרונות הטמונים במשרדים משותפים.
ראשית, לפני שנתחיל נסביר ששיטת העבודה המודרנית מאפשרת לנו לעבוד מכל מקום, כאשר אנו זקוקים לאינטרנט וטכנולוגיות נוספות ופשוט לעבוד בכל מקום רצוי. הצמיחה הגדולה במספר הפרילנסרים והיזמים אף היא תרמה למגמה, מכיוון שנולדו מגוון מקצועות חדשים שאינם דורשים קבלת קהל או מגע פיזי עם לקוחות. כך למשל בוני אתרים, כתבי תוכן, מתכנתים ועוד. כל אלה זקוקים למשרדים בעלות סבירה הכוללים חדרי ישיבות, מדפסת, אינטרנט טוב, פינת קפה ועוד כמה פינוקים קטנים לנשמה.

תנאי עבודה גמישים ללא התחייבות

אם כך, באופן טבעי עולם העבודה המודרני יצר צורך עצום למשרדים משותפים, בהם אותם נותני שירות ובעלי מקצוע חופשיים יוכלו לשבת ולעבוד בתנאי עבודה נוחים. אולם, הבעיה מתחילה כאשר יש צורך לשכור משרד רגיל, אז חותמים חוזים ארוכי טווח, יש צורך לשלם דמי ניהול, לניקיון, דמי שכירות גבוהים, לרכוש ריהוט, לשלם ארנונה וכמובן לרכוש מכונת קפה ולדאוג יום יום לחלב, קפסולות ועוד כהנה וכהנה.
משרדים משותפים בתל אביב, בהרצליה או בכל עיר אחרת מאפשרת לפרילנסרים, בעלי חברות ואפילו ליזמים ליהנות מתנאי העבודה מעולים הקיימים במשרדים המסורתיים, אך מבלי להתחייב לשכירות ארוכת טווח וכמובן לשלם מחיר פיקס בסגנון 'הכל כלול'. תוכלו לשכור את המשרדים לתקופה מסוימת, להתנסות ולעבור חדרים ואפילו לעזוב עם התראה קצרה מראש. כמו כן, אין צורך להתעסק על הלוגיסטיקה הכרוכה באחזקת משרדים, אין צורך לרכוש ריהוט ואפילו לא קפסולות למכונת הקפה. המקום דואג להכל, נותר לכם להתיישב ולעבוד להנאכם.

רגע, מה זה משרדים משותפים ואיך הקונספט הזה עובד?

אז גמישות יש לנו בהחלט, מכונת קפה טובה, קהילה תוססת ועוד שלל אפשרויות, אבל איך זה עובד? אז טוב ששאלתם. משרדי עבודה משותפים מנוהלים לרוב על ידי יזמים פרטיים וארגונים שונים אשר רוכשים או שוכרים מתחמים גדולים ומתכננים אותם על פי רצונם, כלומר יוצרים משרדים קטנים בגדלים שונים המיועדים לעצמאים מתחומים שונים. כל 'דייר' במתחם יוכל לבחור את גודל המשרד הרצוי, כלומר משרד המיועד לכמות מסוימת של עובדים, עם חלון או בלי, קרבה למטבח וכו'.

חיי חברה תוססים, כאילו כולם עובדים יחד

משרדים משותפים ידועים באווירה חברתית קסומה, ואף מחזקים ומגבשים את הקהילה העסקית על ידי מגוון פעילויות מרתקות. שלא כמו במשרדים רגילים, בחללי עבודה משותפים העובדים חולקים דברים עם עובדים אחרים, וכך נוצרות חברותיות ואפילו קשרים עסקיים. כך למשל חולקים את מתחם האוכל, חדרי הישיבות, הלאונג' המרכזי, אוכלים יחד ארוחות צהרים ופשוט נהנים בכל יום מחדש מהאווירה החברית.