משרדים להשכרה בשיטת הכל כלול

ארנונה, דמי ניהול, שירותי ניקיון, מזכירות – נדמה שרשימת ההוצאות של כל משרד פרטי אינה נגמרת לעולם. החזקת משרד פרטי, ברוב המקרים, פשוט לא משתלמת לעסקים קטנים ובנינוניים. עסקים שבכל זאת שוכרים משרד פרטי מוצאים את עצמם מכניסים שותף שיקח חלק בנטל. אם גם זה לא עובד – הם מחפשים מקום בחלל עבודה משותף לאחר זמן קצר.
את פריחתם של חללי העבודה המשותפים אפשר לזקוף בין היתר לרשימת ההוצאות הבלתי נגמרת של השכרת משרד פרטי. עסקים רבים שהתחילו את דרכם במשרד משלהם מבינים זאת היטב. יותר ויותר עסקים מעדיפים למצוא משרדים להשכרה באחד מחללי העבודה המשותפים שצצים. זאת כמובן לאחר שחברת ריג'ס ו- WEWORK הביאו את התחום הזה לארץ ובגדול.

מציאת משרד להשכרה שכל הההוצאות כלולות בו

בעלי עסקים רבים לא חושבים על כל ההוצאות הנלוות לשכירת משרד. הם פשוט קופצים למים ואחרי זמן קצר מוצאים את עצמם טובעים ברשימת הוצאות בלתי נגמרת. גם אם ישנה תוכנית עסקית, לרוב היא לא מביאה בחשבון את כל ההוצאות האפשריות. רק בפעם המיליון כשנגמר החלב לקפה אחרי יום עבודה מתיש וצריך לרדת לקנות אותו מבינים. ההתעסקות הזאת רבה והאחריות הבלתי פוסקת על כל ההיבטים של ניהול משרד.
לכן מציאת משרד להשכרה שכל ההוצאות כלולות בו היא הדבר המועדף על רוב בעלי העסקים. במיוחד כאלו שיוצאים לדרך עצמאית או שרוצים להשתדרג.
אל התחום הזה נכנסה WEWORK בסערה ואף שהיו חללי עבודה משותפים לפניה, היא התברגה גבוה.

httpswww.spacenter.co .il רנט24 יהודה הלוי Rent24 Yehuda Halevi 4
משרד ל-4 אנשים ברנט 24, תל אביב

מה צריך לבדוק כשמוצאים משרד להשכרה עם כל ההוצאות כלולות

לאחר שתחום חללי העבודה התחיל לפרוח גם בארץ, יותר ויותר בעלי משרדים הבינו נקודה חשובה. כדי למשוך שוכרים טובים, הם צריכים להשכיר את המשרד במחיר הכולל את כל ההוצאות הנלוות, עד כמה שאפשר. אמנם ההוצאות על המזכירה ועל החלב של הקפה לא יכללו במחיר. אך יותר ויותר בעלי משרדים כוללים את מחיר הארנונה ואת דמי הניהול במחיר המשרד. בניגוד לעבר, ניתן למצוא כיום יותר ויותר משרדים להשכרה מרוהטים, שרק צריך להכנס אליהם. מאחר שהם מבינים שישנן אלטרנטיבות ובעלי עסקים יעדיפו לעבוד מתוך חלל עבודה משותף. בתוך משרד פרטי משלהם שמגיע מרוהט מאשר להשכיר אצלם משרד בהתחייבות לטווח ארוך וכדומה.
לכן אחד הדברים הראשונים שצריך לבדוק הוא בעצם מה כולל המחיר. אם מדובר במשרד שלא נמצא בחלל עבודה משותף, חשוב ביותר להבין אם המחיר כולל את דמי הניהול והארנונה, אם הוא כולל את הריהוט, ואילו עוד סעיפים כולל המחיר. במשרד הנמצא בחלל עבודה משותף כל ההוצאות כבר יהיו כלולות במחיר.

מעבר למחיר: מה עוד צריך לבדוק כשבוחנים משרדים להשכרה

נכון שאחד הדברים החשובים ביותר הוא המחיר אך לא רק הוא צריך להיות שיקול בבחירה. המיקום משחק תפקיד מרכזי. הוא גם משפיע על המחיר. האם בסביבת המשרד יש חברות אחרות בתחום שלכם? האם יש נותני שירותים שאתם יכולים להעזר בהם?
כל השיקולים האלו בסופו של דבר צריכים להילקח בחשבון כשבאים לבחור משרד שכל ההוצאות כבר כלולות במחיר. בנוסף, כדאי לבדוק את השוכרים במתחם עצמו. מאילו תחומים הם מגיעים? האם יהיה אפשר ליצור איתם שיתופי פעולה? דבר חשוב נוסף הוא נושא האקוסטיקה. בחברות הגדולות שמפעילות מתחמי חללי עבודה משותפים שמים דגש על האקוסטיקה, כי ידוע שאין דבר מעצבן יותר מלשמוע את שיחות הטלפון של האדם במשרד הפרטי השכן. לכן כדאי לשבת במשרד יום שלם, במידה והדבר אפשרי, לפני שמקבלים החלטה סופית, כדי לבחון את האקוסטיקה. רצוי לעשות זאת באזור רועש במיוחד, באמצע היום ולא לקראת סוף היום.

יתרון נוסף של השכרת משרדים פרטיים בחלל עבודה משותף

סיבה נוספת ומובהקת ביותר שהרבה חברות ובעיקר חברות הייטק מעדיפות לחפש משרדים להשכרה היא האפשרות לנטוורקינג איכותי עם חברות ויזמים מתחומים דומים או משיקים, שיכולים לסייע רבות לקידום העסק. האירועים השונים, החברה וההרגשה שיש עוד אנשים מסביב עוזרת לתפוקה גדולה יותר בעסק, כי ידוע שסביבת עבודה נוחה היא הדבר הראשון שכל עובד ובעל עסק צריך. לכן גם חברות רבות ותאגידים גדולים עוברים לשכור משרדים פרטיים בחלל עבודה משותף לעובדיהם.
Spacenter dogether netanya דוגדר נתניה 19
ניתן למצוא משרדים גם ל-100 עובדים ומעלה, דוגדר עיר ימים, נתניה

בלי התחייבות לזמן ארוך: חוזה גמיש

החשש הגדול של רוב הפרילאנסרים שרוצים לעבוד מחוץ לבית הוא ההתחייבות לחוזה ארוך טווח. במציאות עסקית שאי אפשר לדעת אם תהיה בעסקים בחודש הבא, עסקים רבים לא מוכנים להתחייב ואילו בעלי המשרדים הפרטיים בשוק החופשי נותנים עדיפות לשוכרים לשנה לפחות. ההתחייבות הזאת גורמת לפרילנסרים ובעלי עסקים קטנים רבים לוותר על שכירת משרד. כאן נכנסו לתמונה חללי העבודה, כאשר במתחמים רבים יש תוכנית בלי התחייבות בכלל, כך שאפשר לבדוק את העסק החדש, את המיקום, את תפוקת העבודה ואת האזור מבלי להתחייב לחוזה ארוך טווח ומבלי לחפש שוכרים חלופיים אם רוצים לצאת בסוף התקופה. דבר זה מאפשר גמישות רבה יותר ומאפשר יותר ביטחון בהתנהלות העסקית.

לארח לקוחות ברמה גבוהה: פגישות שעושות רושם

שיקול נוסף הגורם לאנשי עסקים רבים לבחור לעבוד במתחם חללי עבודה משותפים הוא נושא הפגישות. עסק השוכר משרד פרטי, בעיקר אם מדובר בפרילנסר, ברוב המקרים לא יוכל להרשות לעצמו לשכור מזכירה, אשר תלווה את האורחים למשרד ותדאג להם עד שבעל העסק יתפנה, במקרים בהם הקדימו. לעומת זאת, בעבודה מתוך חלל עבודה משותף, שירותי המזכירות הופכים את הפגישות למרשימות הרבה יותר, כאשר המזכירה מלווה את האורח עד פתח המשרד.

לסיכום, בעלי עסקים רבים ואפילו חברות גדולות מעדיפות לעבוד מתוך חלל עבודה משותף, לחסוך בהוצאות, להרוויח סביבת עבודה נעימה, עם תנאים שבשום משרד פרטי עצמאי לא היו יכולים להתקיים ולקבל את כל זה בחשבונית אחת, בלי כאבי ראש מיותרים.