חללי עבודה משותפים – איך תבחרו חלל עבודה משותף בצורה הנכונה ביותר

האמרה הישנה שבעסקים שלושת הדברים הכי חשובים הם מיקום מיקום ומיקום נכונה גם כשבאים לבחור חלל עבודה משותף. קודם כל שיהיה לך נוח, שיהיה ללקוחות נוח להגיע. אחרי שבוחרים את המיקום המתאים, אפשר לבחור את חלל העבודה עצמו, לפי מה שהוא מציע.

כל שכיר שנאלץ לנסוע בדרכים יותר משעה וחצי כדי להגיע לעבודה, לקום מוקדם, לפעמים עוד לפני הזריחה, מכיר את החשיבות שיש בבחירת מיקום נכון. הדבר נכון על אחת כמה וכמה כאשר יוצאים לעצמאות ורוצים לבחור חלל עבודה משותף לעבוד בו, כי לשכור משרד זאת התחייבות גדולה מידי כשלא יודעים מה יהיה עם העסק עוד שנה.

איך בוחרים חלל עבודה משותף בצורה נכונה?

חוץ מהמיקום, יש עוד כמה דברים וסיבות לבחור חלל עבודה משותף בצורה נכונה. בתוך שלל התגובות שאפשר לקרוא על חללי העבודה, אפשר למצוא תלונות על יחס העובדים הקר, מחסור באירועים ונטוורקינג, מחסור בתחושת קהילה וחוסר אכפתיות באופן כללי.
לכן, כשבאים לשכור משרד פרטי בחלל עבודה משותף, או אפילו עמדה באופן ספייס, צריך לבחון קודם כל את התנאים שחלל העבודה מציע.

באופן בסיסי, כל חלל עבודה נותן קודם כל מקום מסודר לעבוד בו, כאשר כל ההוצאות כבר כלולות במחיר וכל מה שצריך זה רק להגיע עם המחשב הנייד ולעבוד. כך גם יזם מתחיל שלא יודע אם יהיה בעסקים בעוד שנה יכול למצוא לעצמו מקום נוח לעבוד ממנו, עם סביבת עבודה שאי אפשר למצוא בבית או בבית קפה.

בסרטון: ראיון עם אייל ראובן, מנכ"ל רשת חללי העבודה dogether (דוגדר) בערוץ החיים הטובים

מה חשוב לבחון כאשר בוחרים חלל עבודה משותף לעבוד בו?

מקלחות, חדר כושר, מסעדה צמודה, התחרות בתחום חללי העבודה המשותפים מובילה את כל המתחמים להציע את הטוב ביותר לשוכרים אשר בוחרים לשכור דווקא שם משרד פרטי או עמדה באופן ספייס. את כל הפינוקים האלו אפשר למצוא ממש בתוך חלל העבודה או, במקרה של מסעדות וחדר כושר, בצורת שיתופי פעולה בדמות הנחות משתלמות ביותר.
חללי עבודה שלא מכילים את כל הפינוקים האלו משקיעים יותר בעיצוב, בנוחות המשרד וביצירת תחושת קהילה. כמובן שיש מקומות שמשקיעים בהכל, והשאלה היא כמובן שאלת התקציב, מאחר וככל שההשקעה של חלל העבודה עולה כך גם שכר הדירה יטפס בהתאם.

לסיכום, הדבר הכי חשוב בבחירת חלל עבודה משותף הוא מיקום החלל ונוחות ההגעה שלך ושל הלקוחות. מעבר לכך, הכל שאלה של כמה מוכנים לשלם ומה מחפשים. חללי עבודה עם פינוקים בדמות מקלחות וחדר כושר יהיו יקרים יותר מחללי עבודה שנותנים נטו משרד פרטי להשכרה. בכל מקרה, כל ההוצאות כבר כלולות ולמרות שברוב המקומות תידרשו להתחייבות של שנה, עדיין לא מדובר בחתונה קתולית ובהוצאות מטורפות ואפשר להתנסות בכמה חללי עבודה עד שמוצאים את המקום הטוב ביותר עבור העסק והצרכים שלך.